administrační a publikační systémy

Nejčastější otázky a odpovědi

Na této stránce naleznete nejčastější dotazy týkající se tisku složenek. Pokud zde nenajdete vámi hledaný dotaz, rádi ho odpovíme. Kontaktovat nás můžete prostřednictvím e-mailu nebo telefonicky.

Je možné tisknout více složenek najednou?

Ano, aplikace Tisk složenek adSYSTEM umožňuje hromadný tisk všech zvolených sestav. Můžete tak vytisknout nejen složenky, ale i podací archy. Předpokladem je, že vaše tiskárna má podavač. Tiskoviny lze vkládat i ručně.

Mohu tisknout složenky na jakékoli tiskárně?

Tisk složenek, ale i jiných tiskovin  je možný na jakékoli tiskárně umožňující tisk velikosti formátu vámi zvoleného tisku. Nejlépe vyhovující pro jakýkoli tisk jsou jehličkové tiskárny. Laserové tiskárny nejsou vhodné pro tisk štítků a obchodních balíků.

Nevytiskne se mi celý podací arch A4

Pokud vaše tiskárna má deseti milimetrový netisknutelný okraj, musíte si pro tisk podacího archu na A4 nastavit volbu tiskárny tak, aby byla přizpůsobena a vystředěna tisková úloha. Tato volba však není možná pro tisk složenek a ostatních tiskových sestav (viz nápověda).

Tisk je posunut i když mám okraje nastaveny správně

Některé tiskárny nedovolí provést tisk podle formátu PDF i když je toto nastavené. V takovém případě si musíte nastavit vlastní výstupní formát pro danou tiskárnu. Toto provedete v nastavení tiskárny v záložce Papír/kvalita, kde si nadefinujete uživatelský zdroj papíru pro tisk.

Proč se mi nevytiskne okraj podacího archu?

Tento problém je způsoben netisknutelnými okraji vaší tiskárny. Pro správný tisk podacích archů musí být u některých tiskáren zvolen jiný způsob nastavení tiskárny. Více v nápovědě - jak nastavit tisk.

Jakým způsobem jsou uchovávány vložená data ?

Uchovávání dat je databázově řešené a proto se na tento produkt vztahují zásady o ochraně dat. Vy máte možnost po vytisknutí vložená data smazat, takže v systému nezůstávají nebo si je archivovat pro případné další použití.

Lze propojit Tisk složenek s ekonomickým systémem?

Ano, tisk složek adSYSTEM je možné propojit s ekonomickým systémem pomocí XML přenosů (import dat) nebo pomocí DBF souborů. XML přenos je vhodný pro bezproblémové a rychlé propojení například pro internetové obchody. Bližší informace najdete v sekci Pro programátory